Sukcesy uczniów PSM I stopnia w roku szkolnym 2009/2010 

 

Fortepian 

1. Małgorzata Kulesza ucz. p. Iwony Felińskiej – wyróżnienie w kategorii fortepian w grupie II na IV Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści, Stalowa Wola 17-22 maja 2010 r. 

2. Małgorzata Kulesza ucz. p. Iwony Felińskiej – wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym, Augustów 23-24 kwietnia 2010 r. 


Akordeon 

1. Mateusz Jacek Just ucz. p. Bożeny Młyńczyk-Skrzos – I miejsce w kategorii III w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 

2. Mateusz Jacek Just ucz. p. Bożeny Młyńczyk-Skrzos – wyróżnienie w kategorii III w III Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym, Suwałki 15 maja 2010 r. 

3. Daniel Kazberuk ucz. p. Bogdana Kordy – I miejsce w kategorii I w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 

4. Daniel Kazberuk ucz. p. Bogdana Kordy – I miejsce w kategorii I w III Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym, Suwałki 15 maja 2010 r. 

5. Krzysztof Szerenos ucz. p. Rafała Grabowskiego – III miejsce w kategorii II w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 

6. Krzysztof Szerenos ucz. p. Rafała Grabowskiego – wyróżnienie w kategorii II w III Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym, Suwałki 15 maja 2010 r. 

7. Julian Charuba ucz. p. Bogdana Obryckiego – wyróżnienie w kategorii I w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 

8. Filip Kaczmarzyk ucz. p. Bożeny Młyńczyk-Skrzos – II miejsce w kategorii I w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 

9. Filip Kaczmarzyk ucz. p. Bożeny Młyńczyk-Skrzos – II miejsce w kategorii I na III Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym, Suwałki 15 maja 2010 r. 

10. Maciej Matwiejczuk ucz. p. Leona Tomczuka – III miejsce w kategorii III w III Grajewskich Konfrontacjach Akordeonowych, Grajewo 01 marca 2010 r. 


Gitara 

1. Stanisław Jakimowicz ucz. p. Wiktora Dudko – I miejsce w grupie II w VII Regionalnym Konkursie Gitarowym, Zambrów 4 maja 2010 r. 

2. Rafał Bielski ucz. p. Wiktora Dudko – wyróżnienie w grupie II w VII Regionalnym Konkursie Gitarowym, Zambrów 4 maja 2010 r. 

3. Andrzej Zamora ucz. p. Wiktora Dudko – wyróżnienie w grupie I w VII Regionalnym Konkursie Gitarowym, Zambrów 4 maja 2010 r. 

4. Kwintet Gitarowy naucz. Wiktor Dudko 
Stanisław Jakimowicz, Adam Jeleniewski, Michał Aramowicz, Rafał Bielski, Piotr Zamora 

– III miejsce grupie IV w VII Regionalnym Konkursie Gitarowym, Zambrów 4 maja 2010 r. 


Skrzypce 

1. Emilia Maria Jarocka ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
– Grand Prix w X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz, Wrocław 15-18 marca 2010 r. 

2. Emilia Maria Jarocka ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego 

- I miejsce w grupie A, 

- Nagroda Specjalna od Ewy i Andrzeja Januszajtisów za najlepsze wykonanie Fantazji G. Ph. Telemanna, 

- Nagroda Specjalna w postaci udziału w Koncercie (podczas 36. Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie w lipcu 2010r.) w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk 20-25 listopada 2009 r. 

3. Monika Krysztopa ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego - III miejsce w grupie III w VII Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka, Olsztyn 05-06 czerwca 2010 r. 

4. Monika Krysztopa ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego - III Nagroda w grupie II w VI Ogólnopolskich Dziecięcych Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. Mirosława Ławrynowicza, Płock 17-20 kwietnia 2010 r. 

5. Gabriela Szczudło ucz. p. Marka Ławreszuka – wyróżnienie w VII Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka, 

Olsztyn 05-06 czerwca 2010 r. 


Instrumenty dęte drewniane 

1. Aleksandra Wojszel ucz. p. Mirosławy Zduniewicz – wyróżnienie w grupie A w VII Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych – Etiuda 2009, Szczecin 11-14 grudnia 2009 r. 

2. Aleksandra Wojszel ucz. p. Mirosławy Zduniewicz – wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Obojowym na Litwie, Kaunas 30 kwietnia – 01 maja 2010 r. 

3. Urszula Kopciewska, ucz. p. Agnieszki Perkowskiej – III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym, Sochaczew 27 kwietnia 2010 r. 


Kształcenie słuchu 

1. Adrian Zajkowski ucz. p. Elżbiety Bruns – I miejsce 

w Regionalnym Konkursie z Kształcenia słuchu dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego Szkół Muzycznych I stopnia, Olsztyn 23 marca 2010 r. 

2. Agata Bijak, ucz. p. Agnieszki Sienkiewicz – II miejsce 

w Regionalnym Konkursie z Kształcenia słuchu dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego Szkół Muzycznych I stopnia, Olsztyn 23 marca 2010 r. 


Zespoły kameralne 

3. Trio fortepianowe „Dwaj plus jedna”: 

Emilia Jarocka - skrzypce kl. V/6 

Michał Bolesta - fortepian kl. V/6 

Adam Szymański – wiolonczela kl. VI/6 

przygotowanie p. Justyna Jabłońska 

- Nagroda w kategorii Najlepiej Wykonany Utwór Rozrywkowy, 

- Nagroda Publiczności, 

- Nagroda Specjalna im. Fryderyka Chopina za wykonanie „Walca a-moll” Fryderyka Chopina, 

- Nagroda w kategorii Najlepsze Trio Fortepianowe 

na IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, Warszawa 8-9 czerwca 2010 r. 

 

bip logo pomn2 grad

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Muzycznych
im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku