Sukcesy uczniów PSM I stopnia w roku szkolnym 2008/2009 

Orkiestra Smyczkowa 

I nagroda w III Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Szkół Muzycznych I Stopnia 

- dyrygent Marek Ławreszuk - Będzin 2009 r. 


Chór 

II nagroda w VIII Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim - dyrygent Emilia Dobrzyńska - Białystok 2008 r. 


Skrzypce 

1. Emilia Jarocka z kl. IV/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
- I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym – Hinterzarten 2008 r. 


2. Emilia Jarocka z kl. IV/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
- II miejsce w III Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. prof. M. Ławrynowicza - Płock 2009 r. 


3. Emilia Jarocka z kl. IV/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
- II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia - Warszawa 2009 r. 


4. Monika Krysztopa z kl. V/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
- III miejsce na VII Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec - Grajewo 2009 r. 


5. Monika Krysztopa z kl. V/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego - wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia - Warszawa 2009 r. 


6. Krystian Maciejczuk z kl. V/6 ucz. p. Pawła Dawidowicza
- wyróżnienie na VII Regionalnych Przesłuchaniach uczniów klas skrzypiec - Grajewo 2009 r. 


7. Krystian Maciejczuk z kl. V/6 ucz. p. Pawła Dawidowicza
- zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia 


8. Aleksandra Bartkowiak z kl. IV/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego
- II miejsce na VII Regionalnych Przesłuchaniach uczniów klas skrzypiec - Grajewo 2009 r. 


9. Maria Bernadetta Bielska z kl. II/6 ucz. p. Marka Ławreszuka
- wyróżnienie na VII Regionalnych Przesłuchaniach uczniów klas skrzypiec - Grajewo 2009 r. 


10. Weronika Zimnoch z kl. V/6 ucz. p. Andrzeja Jabłońskiego
- zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia 


11. Magdalena Skwierczyńska z kl. VI/6 ucz. p. Andrzeja Jabłońskiego
- I miejsce na VII Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec - Grajewo 2009 r. 


Fortepian 

1. Małgorzata Kulesza z kl. II/6 ucz. p. Iwony Felińskiej
- wyróżnienie na XI Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garglinowicz - Olsztyn 2009 r. 


2. Małgorzata Kulesza z kl. II/6 ucz. p. Iwony Felińskiej
- Dyplom Laureata i Dyplom specjalny „za szczególne walory artystyczne w Walcu a – moll B. Dwarionasa” na I Festiwalu Fortepianowym im. Sióstr Frankiewicz - Białystok 2009 r. 


3. Katarzyna Strycharska z kl. I/6 ucz. p. Grażyny Orysiak
- Dyplom Laureata na I Festiwalu Fortepianowym im. Sióstr Frankiewicz - Białystok 2009 r. 


4. Dominika Bućko z kl. V/6 ucz. p. Grażyny Orysiak
- wyróżnienie na I Festiwalu Fortepianowym im. Sióstr Frankiewicz - Białystok 2009 r. 


5. Mateusz Jaroszuk z kl. IV/6 ucz. p. Bożeny Giedź
- wyróżnienie na I Festiwalu Fortepianowym im. Sióstr Frankiewicz - Białystok 2009 r. 


6. Ewa Onacewicz z kl. V/6  Daria Piętka z kl. IV/6 - przygotowanie p. Alicja Makal
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych - Ełk 2009 r. 


7. Agata Kisiel z kl. V/6 Maria Kisiel z kl. V/6 - przygotowanie p. Anna Górska
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych - Ełk 2009 r. 


8. Ewa Bociąga z kl. VI/6 Zuzanna Hrechorowicz z kl. VI/6 

przygotowanie Barbara Wyszczelska, Alicja Makal 

- I miejsce oraz „Nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego A. Przydworska – Polonez na dwa fortepiany” na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych Ełk 2009 r. 


Flet 

1. Agata Falkowska z kl. IV/6 ucz. p. Urszuli Doronowskiej
- wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów - Ełk 2009 r. 


2. Matylda Puchalska z kl. II/4 ucz. p. Aleksandry Tomaszewskiej
- Dyplom laureata na V Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Fletowym – Olsztyn 2009 r. 


3. Gabriela Ziniewicz z kl. VI/6 ucz. p. Agnieszki Perkowskiej
- Dyplom laureata na V Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Fletowym – Olsztyn 2009 r. 


4. Gabriela Ziniewicz z kl. VI/6 ucz. p. Agnieszki Perkowskiej
- I miejsce na XII Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych – Olecko 2009 r. 


Obój 

1. Aleksandra Wojszel z kl. III/4 ucz. p. Mirosławy Zduniewicz
- I miejsce na XII Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych – Olecko 2009 r. 


Trąbka 

1. Adrian Zajkowski z kl. II/4 ucz. p. Konrada Korzeniewskiego
- wyróżnienie na XII Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych – Olecko 2009 r. 


Kształcenie słuchu 

1. Jakub Trzcinka z kl. IV/6 ucz. p. Barbary Żmijewskiej
- II miejsce na VIII Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas IV/6 i II-III/4 szkół muzycznych I stopnia - Suwałki 2009 r. 


2. Gabriela Karpiesiuk z kl. VI/6 ucz. p. Barbary Żmijewskiej
- II miejsce na Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI i IV szkół muzycznych I stopnia - Olsztyn 2009 r. 


3. Zuzanna Hrechorowicz z kl. VI/6 ucz. p. Barbary Żmijewskiej
- I miejsce na Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI i IV szkół muzycznych I stopnia - Olsztyn 2009 r. 


4. Gabriela Ziniewicz z kl. VI/6 ucz. p. Barbary Żmijewskiej
- II miejsce na Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI i IV szkół muzycznych I stopnia - Olsztyn 2009 r. 


Gitara 

1. Agnieszka Rychorczuk z kl. V/6 ucz. p. Anny Olszewskiej
- zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA uczniów klasy gitary szkół muzycznych I stopnia 


2. Rafał Bielski z kl. IV/6 ucz. p. Wiktora Dudko
- zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA uczniów klasy gitary szkół muzycznych I stopnia 


Wiolonczela 

1. Michał Skwierczyński z kl. IV/6 ucz. p. Wojciecha Kopijkowskiego
- zakwalifikowanie do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA uczniów klasy wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia 


Zespoły kameralne 

Magdalena Skwierczyńska z kl. VI/6 skrzypiec, Gabriela Karpiesiuk z kl. VI/6 wiolonczeli, Katarzyna Popko z kl. VI/6 fortepianu 

Przygotowanie – p. Justyna Jabłońska 

- I miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych – Sochaczew 2009 r. 

 

bip logo pomn2 grad

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Muzycznych
im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku