Sukcesy uczniów PSM I stopnia w roku szkolnym 2014/15


Zespół orkiestrowy

1. Orkiestra smyczkowa PSM I stopnia pod kierunkiem p. Marka Ławreszuka – II miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Szkół Muzycznych I stopnia w Będzinie - kwiecień 2015 r.


Skrzypce, altówka

1. Julia Przydworska z kl. V/6 ucz. p. Anety Dunaj – wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding” w Warszawie - czerwiec 2015 r.

2. Jakub Ustymowicz z kl. IV/6 ucz. p. Stanisława Kuka - II miejsce na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie - kwiecień 2015 r.

3. Julianna Falkowska z kl. I/6 ucz. p. Pawła Dawidowicza - III miejsce na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie – kwiecień 2015 r.

4. Hanna Koda z kl. II/6 ucz. p. Andrzeja Boruszewskiego - III miejsce na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie - kwiecień 2015 r.

5. Izabela Ignatowska z kl. VI ucz. p. Aneta Dunaj - III miejsce na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie - kwiecień 2015 r.

6. Iga Dziekońska z kl. IV/6 ucz. p. Piotra Krakowiaka – wyróżnienie na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie – kwiecień 2015 r.


Kontrabas

1. Błahuszewski Szymon z kl. III/4 ucz. p. Ryszarda Wolickiego - III miejsce w etapie ogólnopolskim przesłuchań CEA w Krakowie - styczeń 2015 r.

Instrumenty dęte drewniane

1. Oliwia Hanna Gosk z kl. III/6 ucz. p. Mirosławy Zduniewicz - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mały czy duży wirtuoz?” w Warszawie - marzec 2015 r.


2. Oliwia Hanna Gosk z kl. III/6 ucz. p. Mirosławy Zduniewicz - wyróżnienie w XV Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Olecku - kwiecień 2015 r.

3. Maria Górska z kl. II/4 ucz. p. Mirosławy Zduniewicz - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mały czy duży wirtuoz?” w Warszawie - marzec 2015 r.

4. Emil Penpicki z kl. IV/6 ucz. p. Adama Mukosieja – wyróżnienie na XV Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Olecku- kwiecień 2015 r.


Instrumenty dęte blaszane

1. Maksym Ostrokołowicz z kl. IV/6 ucz. p. Konrada Korzeniewskiego – wyróżnienie na

XV Makroregionalne Przesłuchania Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Olecku - kwiecień 2015 r.

2. Maksym Ostrokołowicz z kl. IV/6 ucz. p. Konrada Korzeniewskiego – II miejsce w Konkursie “Mali dziś, wielcy jutro” organizowanym przez fundację “Pro Arte” przy OiFP w Białymstoku – maj 2015 r.

3. Adam Dąbrowski z kl. II/4 ucz. p. Konrada Korzeniewskiego – II miejsce w Konkursie “Mali dziś, wielcy jutro” organizowanym przez fundację “Pro Arte” przy OiFP w Białymstoku – maj 2015 r.


Perkusja

1. Bergiel Diana z kl. V/6 ucz. p. Eweliny Góra - zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA szkół muzycznych I stopnia.


Fortepian

1. Michał Lewkowski z kl. II/6 ucz. p. Iwony Felińskiej – Tytuł Laureata na Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garglinowicz w Olsztynie – luty 2015 r.

2. Michał Lewkowski z kl. II/6 ucz. p. Iwony Felińskiej – Tytuł Laureata na I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Pianistów im. Janiny Kraśko w Suwałkach – kwiecień 2015 r.

3. Michał Lewkowski z kl. II/6 ucz. p. Iwony Felińskiej – Tytuł Laureata na V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku – maj 2015 r.

4. Anna Wąsowicz z kl. IV/6 ucz. p. Anny Sokołowskiej – wyróżnienie w III Konkursie Muzyki Barokowej w Ostrołęce – maj 2015 r.

5. Julia Grabuś z kl. IV/6 ucz. p. Bożeny Giedź - tytuł Laureata w grupie II w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.

6. Szymon Petelczyc z kl. I/6 ucz. p. Krzysztofa Kiercula – wyróżnienie w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.

7. Julia Maria Prokopczyk z kl. II/6 ucz. p. Bożeny Giedź – wyróżnienie w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.

8. Maria Piekarska z kl. III/6 ucz. p. Krzysztofa Kiercula– wyróżnienie w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.


9. Anna Suchowierska z kl. III/6 ucz. p. Anny Sokołowskiej– wyróżnienie w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.

10. Wiktoria Piekarska z kl. V/6 ucz. p. Urszuli Iżbickiej– wyróżnienie w V Festiwalu im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - maj 2015r.

11. Michał Konieczny z kl. V/6 ucz. p. Barbary Dębowskiej – Łajewskiej - zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA szkół muzycznych I stopnia.


Gitara

1. Weronika Jurczak z kl. V/6 ucz. p. Marcina Skutnickiego - dyplom za „Wyróżniającą grę” w VII Festiwalu Gitarowym „Gitara na Kresach” w Chełmie - kwiecień 2015 r.

2. Weronika Jurczak z kl. V/6 ucz. p. Marcina Skutnickiego – II miejsce w VI Regionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie - maj 2015 r.

3. Kornel Korolko z kl. II/6 ucz. p. Marii Grądman – wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Gitara Viva” w Kielcach – kwiecień 2015 r.

4. Antoni Dziekoński z kl. II/6 ucz. p. Marcina Skutnickiego – III miejsce w VI Regionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie - maj 2015 r.

5. Sekstet gitarowy - Emilia Drewnowska kl. V/6, Zuzanna Leszczyńska kl. II/4, Jan Bielenia kl. V/6, Dominka Soczko kl. VI/6, Marek Szorc kl. VI/6, Grzegorz Sokólski, kl. VI /6 - przygotowany przez p. Wiktora Dudko - zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego przesłuchań CEA szkół muzycznych I stopnia.


Wiolonczela

1. Duet smyczkowy w składzie: Sofia Tokajuk kl. IV/6, Urszula Skuńczyk z kl. III/4 – przygotowany przez p. Edytę Kingę Bronecką – Kondzior – wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Duetów Smyczkowych uczniów szkół muzycznych I stopnia w Kętrzynie – listopad 2014 r.


Kształcenie słuchu

1. Izabela Ignatowska z kl. VI/6 ucz. p. Marii Elwiry Twarowskiej – III miejsce w Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie - kwiecień 2015 r.

 

 

bip logo pomn2 grad

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Muzycznych
im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku