2018/2019

 

Kl. I

Ignatowska Ewelina z klasy skrzypiec p. Anny Bilskiej – Gogol

-  III miejsce (grupa I)  w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Olsztyn, 20.02.2019 r.

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

MarkowskaMaja z klasy fortepianu p. Anny Szwengier

- stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej na rok szkolny 2018/2019

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

- I miejsce w XII Konkursie Poezji Patriotycznej Polska to My, Łomża, 15.11.2018 r.

- II miejsce w XII Konkursie Piosenki Patriotycznej Polska to My, Łomża, 15.11.2018 r.

- II miejsce XII edycji Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej Niech kolęda się niesie po świecie…o zasięgu wojewódzkim – 07.12.2018r.

- wyróżnienie w XIV Konkursie Recytacji Prozy, Białystok, 16.02.2019 r.

- I miejsce X edycji konkursu My z Podlasiaw kategorii Piosenka, Białystok, 20.03.1019 r.

- I miejsce X edycji konkursu My z Podlasiaw kategorii Recytacja, Białystok, 20.03.1019 r.

- II miejsce w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej, Białystok 27.03.2019 r.

 

Kl. II

Gosk Oliwia Hanna z klasy oboju p. Mirosławy Zduniewicz

- stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2019

Rutkowska Maja z klasy fagotu p. Magdaleny Kani

- I miejsce (w 2 kategorii gry na instrumentach dętych drewnianych) w XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym gry na instrumentach dętych drewnianych, gra na fortepianie, gry na instrumentach smyczkowych i śpiew, Pro Bohemia 2019, Ostrawa, Czechy,       4-7.04.2019 r. 

Szkatuła Katarzyna z klasy fletu p. Krystyny Gołaszewskiej

-  nagroda „Brąz” w kategorii D flet w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

- wyróżnienie (w 2 kategorii gry na instrumentach dętych drewnianych) w XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym gry na instrumentach dętych drewnianych, gra na fortepianie, gry na instrumentach smyczkowych i śpiew, Pro Bohemia 2019, Ostrawa, Czechy,               4-7.04.2019 r. 

- II nagroda w XVIII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym (w grupie IV), Sochaczew, 17.04.2019 r.

 

Kl. III

Choińska Iga z klasy skrzypiec p. Agnieszki Knapp

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Dawidowicz Krzysztof z klasy skrzypiec p. Pawła Dawidowicza

- wyróżnienie w grupie B w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej, Poznań, 11-13.01.2019 r.

Górska Maria z klasy oboju p. Mirosławy Zduniewicz

- stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2019

Koc Izabela z klasy perkusji p. Adama Krzyczkowskiego

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Kulągowska Katarzyna  z klasy skrzypiec p. Piotra Przydworskiego

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Lechowska Natalia z klasy fortepianu p. Magdaleny Wolanin-Witek

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

 

Obuchowicz Wiktoria z klasy p. Galiny Markowej

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Rokuszewska Magdalena z klasy śpiewu p. Marty Wróblewskiej

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Urlewicz Natalia z klasy skrzypiec p. Anny Bilskiej-Gogol

- wyróżnienie (grupa II) w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Olsztyn,20.02.2019 r.

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

 

Kl. IV

Ignatowska Izabela z klasy skrzypiec p. Stanisława Kuka

- II miejsce (grupa II) w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Olsztyn, 20.02.2019 r.

- II miejsce w grupie II w V Międzyszkolnym Festiwalu Dwudźwięków Skrzypcowych dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Białystok,     2.03. 2019 r.

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

 

Krasucka Agata z klasy fletu p. Krystyny Gołaszewskiej

-  nagroda „Złoto” w kategorii E flet w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

 

Pura Patrycjusz z klasy saksofonu p. Sławomira Bielskiego

- dyplom laureata, II grupa, w I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym im. Aleksandra Fedotova, Wilno, Litwa, 26-28 X 2018 r.

- wyróżnienie w kat. czwartej na XIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym, Przeworsk, 2018 r.

nagroda „Złoto” w kategorii E saksofon w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

 

 

 

Kl. V

Gałażewicz Gabriel z klasy saksofonu p. Sławomira Bielskiego

nagroda „Srebro” w kategorii E saksofon w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

 

Nowicka Katarzyna z klasy fletu p. Krystyny Gołaszewskiej

nagroda „Srebro” w kategorii E flet w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

 

Perkowski Przemysławz klasy fortepianu p. Leszka Kota

- stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2019

 

 

Kl. VI

Kulesza Małgorzata z klasy fortepianu p. Leszka Kota

- stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019

- stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2019

- stypendium Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce

Kuprjanowicz Kamila z klasy perkusji p. Ewy Wasilewskiej-Sawickiej

- stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2019

ŁukasiakRafał z klasy fagotu p. Magdaleny Kani 

- stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne 

nagroda „Srebro” w kategorii F fagot w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

- III miejsce (w 4 kategorii gry na instrumentach dętych drewnianych) w XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym gry na instrumentach dętych drewnianych, gra na fortepianie, gry na instrumentach smyczkowych i śpiew, Pro Bohemia 2019, Ostrawa, Czechy,      4-7.04.2019 r. 

 

Maciejczuk Faustyna z klasy skrzypiec p. Piotra Przydworskiego

- finalistka eliminacji centralnych XLIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, Warszawa, 15-17 kwiecień 2019 r.

 

Olender Weronika z klasy fletu p. Magdaleny Jakubowskiej-Puchalskiej

nagroda „Srebro” w kategorii F flet w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, Białystok, 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukcesy zespołowe

 

Kwartet saksofonowyw składzie: Patrycjusz Pura (OSM II st.), Gabriel Gałażewicz (OSM II st.), Weronika Kalupa (PSM II st.), Artur Makowski (PSM II st. )pod kierunkiem p. Sławomira Bielskiego

- III miejsce w kat. siódmej na XIII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym, Przeworsk 2018 r.

 

 

ChórSchola Cantorum Bialostociensispod dyrekcją Anny Olszewskiej

-złoty dyplom (najwyższy level 3- outstanding) dla Schola Cantorum Bialostociensis Chóru Żeńskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod dyr. Anny Olszewskiej, laureata II miejsca w 8th Liviu Borlan International Choir Festival and Competition, Baia Mare, Rumunia, 7-8 IX 2018 r.

- I miejsce oraz Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na XXI Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”, Łódź 2018 r.

 

 

Trio fortepianowew składzie: Maria Chwedyna (skrzypce), Martyna Remfeld (wiolonczela), Magdalena Salmanowicz (fortepian) pod kierunkiem p. Macieja Krassowskiego

- III nagroda w XIV Makroregionalnych Spotkaniach Kameralnych, Gdańsk, 23.03.2019 r.

 

 

 

bip logo pomn2 grad

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Szkół Muzycznych
im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku